Poškoláci
 • Menu
 •   hlavní strana
 •   koncerty
 •   biografie
 •   náš repertoár
 •   fotogalerie
 •   videogalerie
 •   archiv
 •   návštěvní kniha
 •   kontakt
 •   napsali o nás
 •   podpořte nás
 •   HD tapety
 •   vizitka


 • Napsali o nás....
  30.11.2010 Valašský deník - Jazzoví Poškoláci vystoupí ve vyprodané ČEZ Aréně

  Talentovaní mladí hudebníci z Valašska se tak ocitnou ve společnosti známých jmen, například Lucie Bílé, Martina Chodúra, Michala Davida či Ilony Csákové. „Překvapilo nás to, ale samozřejmě máme velikou radost,“ netajila se čtrnáctiletá zpěvačka Poškoláků Zuzana Kocurková z Huslenek, která má v plánu po prázdninách zkusit štěstí na konzervatoři.

  O postupu na ostravský koncert rozhodli svým hlasováním posluchači rádia. Písnička poškoláků Být tebou, tak váhám se řadu týdnů držela na předních příčkách hitparády TOP 10. Nakonec byla stažena a Poškolákům přišla pozvánka do Ostravy. „Jsme spokojení, že jsme se tam dostali,“ řekl baskytarista Tomáš Jochec.

  Od účinkování po boku hvězd a před početným publikem si slibují hlavně zkušenosti. Nabídku hrát na playback kapela bez váhání odmítla. Za každou cenu chtějí zahrát na živo. „Když budeme dobře připravení, tak se bát nemusíme,“ byl přesvědčený Tomáš Kopecký, který v kapele hraje na piano Fender.

  Úspěch si užívají nejen mladí muzikanti, ale také jejich rodiče, kteří skupinu podporují. „O postupu kapely nerozhodly hlasy několika lidí. Hlasovalo se po celé severní Moravě. Pro regionální kapelu je to veliký úspěch. Chtěl bych poděkovat všem, kteří Poškolákům poslali hlasy,“ uvedl otec jednoho z hudebníků Petr Jochec.

  Blížící se koncert před patnáctitisícovým davem v ostravské ČEZ Aréně, staví Poškoláci na vrchol toho, čeho se jim prozatím podařilo dosáhnout.

  Nedávno si ale splnili ještě jeden sen.

  Vydali svou první desku, která obsahuje osm skladeb. „Obsahuje většinu ze současného repertoáru kapely,“ řekl kapelník a autor skladeb Jaroslav Kopecký.

  Album vznikalo v Huslenkách na jaře a v létě. O konečné mixování a mastering se postarali Petr Vavřík a Libor Mikoška ve zlínském studiu V. Lisovalo se v Brně. „Podstatné pro nás bylo, že se nám podařilo sehnat finance. Dík za to patří všem, kteří nás podpořili,“ zdůraznil Kopecký.

  V současné době připravují Poškoláci také jednu novou skladbu s vánoční tematikou nazvanou Andělé v oblacích. Jako překvapení ji chtějí představit právě na koncertě v Ostravě.

  Oficiální premiéru pak bude mít 12. prosince na vánočním koncertě v Základní umělecké škole v Karolince, kde Poškoláci pokřtí své nové CD a uspořádají autogramiádu.

  /autor: Michal Burda/  27.8.2010 Valašský čagan - článek z Jalovce Zde      Fotka z titulní strany novin, článek pak na straně 3...

  2.10.2009 Valašský deník - Poškoláci z Karolinky servírují publiku jazz

  Umění dobře zahrát jazz bývá zpravidla výsadou zkušených a ostřílených hudebníků. O to více nejednoho diváka překvapí, uslyší-li kvalitní jazzovou muziku v podání dětí, kterým jejich věk ještě nedovolí ani vlastnit občanský průkaz.

  Řeč je o kapele Poškoláci, která na valašské hudební scéně působí už tři roky. Její věkový průměr se pohybuje okolo třinácti let. Domovským městem skupiny je Karolinka, přesněji zdejší Základní umělecká škola.

  Výraznou osobností aktuální sestavy kapely je třináctiletá talentovaná zpěvačka Zuzana Kocurková z Huslenek. Muzikantskou část tvoří klavírista Tomáš Kopecký, bubeník Tomáš Jochec, klávesista Dominik Jochec a baskytarista Tomáš Jochec.

  Duchovním otcem, vedoucím kapely a také autorem hudební a většinou i textové stránky repertoáru Poškoláků je známý halenkovský muzikant a skladatel Jaroslav Kopecký. Vystudoval kompozici na konzervatoři v Bratislavě, je aktivním členem kapel My Quartet, Endy Moon Band či Babička. Zkušeností má tedy na rozdávání.

  V počátcích svého fungování vystupovali Poškoláci pouze v rámci koncertů ZUŠ Karolinka. „V současné době můžeme nabídnout přibližně dvacetiminutový repertoár vlastních skladeb, které jsme už představili například na Halenkovských slavnostech, Valašském záření ve Vsetíně, karolinském Sklářském jarmarku a řadě dalších míst,“ uvádí kapelník Jaroslav Kopecký.

  Podle něj bylo prvotní myšlenkou založení Poškoláků poskytnout dětem dobrý hudební základ. „Vím, že kapela nebude fungovat věčně. Děti se dříve či později rozletí do světa, založí si vlastní kapely a budou hrát třeba úplně jiný styl muziky,“ chápe Jaroslav Kopecký.

  Přesto podle něj působení v Poškolácích už nyní úplně změnilo náhled malých muzikantů na hudební scénu. „Je vidět, že bezezbytku žijí svojí kapelou, poslouchají jinou muziku než jejich vrstevníci,“ pokyvuje hlavou vedoucí skupiny.

  Letošní letní sezona je pro Poškoláky minulostí. Práce je však stále dost. „Čeká nás nacvičování několika nových skladeb, tentokrát v rychlejším tempu, než v jakém jsou v našem případě posluchači zvyklí,“ říká vedoucí.

  Prozradil také, že v nejbližší době zamíří Poškoláci do nahrávacího studia. Fanoušci se tak mohou těšit na novou desku, která bude obsahovat osm skladeb. „Co se vystoupení týče, čeká nás celorepubliková soutěž Jazzových a tanečních orchestrů ze základních uměleckých škol či šňůra po regionálních uměleckých školách,“ dodává Kopecký.

  S dětmi má jejich kapelník a současně dirigent také další plán. „Budeme pracovat na zlepšení pódiového projevu. Vdechneme mu trochu více života. Chtěl bych také, aby děti co nejdříve dokázaly hrát bez toho, abych je dirigoval,“ přeje si Jaroslav Kopecký.

  Jako každá „moderní“ kapela, mají také poškoláci své internetové stránky na adrese www.poskolaci.webz.cz, o které se stará otec jednoho z hudebníků. Kromě kontaktů na kapelu je na nich k vidění také řada video ukázek z vystoupení či galerie s fotografiemi.

  /autor: Michal Burda/  18.9.2009 Valašský deník - Podzim v klubu KIC ve znamení jazuu

  První středa v měsíci září patřila již tradičně Kulturní středě v Koordinačním a informačním centru ve Vsetíně jazzu.

  Podzimní premiéru Kulturních střed odstartovala nadějná jazzová formace Poškoláci z Halenkova. Kapela, která svým obsazením jen těžko přesahuje věkový průměr dvanácti let, okouzlila vystoupením posluchače celého klubu.

  Následovala kapela My Quartet se svým typickým smooth-jazzovým stylem. Závěr patřil kapele Endy Moon, s frontmenem Ondřejem filákem. Podmanivý hlas a skvěle se doplňující hudebníci tvoří jedinečný hudební celek.

  Necelé tři hodiny jazzu a podmanivých hlasů ať Poškoláků, nebo Endyho (Ondřej Filák) byl příjemným začátkem dalšího cyklu Kulturních střed.

  /autor:Eva Rohlenová/  14.9.2009 Halenkovský zpravodaj, Karolinský zpravodaj č.3/2009 - Prázdniny "Poškoláků"

  Mnohé děti si o prázdninách užívaly volna a na školu si ani nevzpomněly. Členové dětské Funky jazzové kapely Poškoláci ze Základní umělecké školy v Karolince, pod vedením Jaroslava Kopeckého si však sami zvolili trávení prázdnin v duchu zkoušení nových skladeb, přípravou na koncerty a aktivním přístupem v oblasti hudebních aktivit pro širokou veřejnost.

  Vše vlastně začalo těsně před prázdninami, kdy Poškoláci vystoupili na Zahradní slavnosti ZUŠ Bojkovice a následně i na Halenkovských slavnostech.

  V průběhu prázdnin se poctivě připravovali na koncerty a díky svému nadšení se jim v rekordním čase podařilo připravit i novou skladbu s názvem „Jak je to zvláštní“.

  Ta měla svou premiéru na Sklářském jarmarku v Karolince.

  Začátek září se nesl ve znamení „koncertní šňůry“, která byla zahájena vystoupením v rámci oslav 60. výročí vzniku obce Huslenky. Následoval koncert ve společnosti skupin „My Quartet“ a „Endy Moon Band“ v KICu ve Vsetíně a letní koncertování bylo završeno dvěma koncerty v rámci Valašského záření opět ve Vsetíně.

  Nyní se již všichni Poškoláci věnují svým povinnostem ve škole a samozřejmě se v rámci Základní umělecké školy Karolinka připravují na další svá vystoupení.

  Pro příznivce jejich aktivit byly zřízeny webové stránky: http://www.poskolaci.webz.cz, kde si mohou shlédnout záznamy ze všech jejich koncertů.

  Přejeme Poškolákům hodně zdaru při jejich koncertování a mnoho věrných fanoušků.

  /autor: Tomáš Jochec/  18.6.2009 Valašský deník - Kapela Poškoláci z Valašska

  Jedno z velkých překvapení na hudební scéně valašského regionu je kapela Poškoláci. Bylo by mylné se domnívat, že se jedná o kapelu, která se skládá z dětí, jež by svůj volný čas trávily po škole.

  "Kdo jsou Poškoláci"

  Poškoláci je dětská jazzová skupina. Vede ji známý halenkovský hudebník a skladatel Sláva Kopecký (My Quartet, Endy Moon Band, Babička), který je i autorem hudby originálních skladeb složených pro kapelu.

  "Kdo je kdo"

  Mezi výrazné pěvecké osobnosti bude v budoucnu jistě patřit Zuzana Kocurková (třetí místo v celostátní soutěži v sólovém a komorním zpěvu v Turnově), kterou v kapele doplňují spoluhráči Tomáš Kopecký - klavír, Tomáš Jochec - bicí, Dominik Jochec - klávesy, Tomáš Jochec - Baskytara.

  "Kritika chválí"

  "Málokdo si uvědomuje, jak je jazzová hudba náročná na soustředění, pravidelné cvičení a hlavně cit. Věkový průměr v kapele se pohybuje kolem dvanácti let a již v současné době dokáží strčit do kapsy kdejakého několikaletého hráče. Já jsem se osobně nesetkal s kapelou, která by byla tak plná nadějných mladých talentů. Navíc v současné době je velmi opomíjena u mladé generace jazzová hudba, což je velká škoda. Jsem rád, že v takovém malém a nenápadném koutě Valašska vyrůstá hudební klenot. Samozžejmě, že bez profesionálního vedení Slávy Kopeckého by se těžko dařilo zvládnout Poškolákům náročná cvičení. Také hudební originalita skladeb není zrovna zanedbatelná. Je těžké najít vhodné party pro tak mladé a rozvíjející se talenty." Pochvalně se vyjádřil hudební kritik Rudolf Bek (člen Akademie populární hudby).

  Doufáme, že vystoupení na slavnostech v Halenkově, které sklidilo velké ohlasy, bude jedno z mnoha úspěšných vystoupení této "školácké" kapely. Hodně štěstí, Poškoláci, a těšíme se na další vaše vystoupení.

  /autor:Eva Sobková/  8.6.2009 Valašský deník - Halenkovské slavnosti přilákaly stovky návštěvníků

  Poškoláci - skupina mladých talentovaných muzikantů se zpěvačkou Zuzkou Kocurkovou, byla překvapením letošních Halenkovských slavností.

  ...vyspělým hudebním projevem překvapila dětská jazzová skupina Poškoláci, kterou vede známý halenkovský hudebník a skladatel Sláva Kopecký. Zejména zpěvačka Zuzka Kocurková dokázala, že nedávné třetí místo v celostátní soutěži v sólovém a komorním zpěvu v Turnově neobsadila náhodou. "Teší mě, že tohle jsou snad jediní poškoláci, kteří po vyučování zůstávají ve škole rádi", ocenil přístup dětí Kopecký. A mladí muzikanti svůj koníček berou opravdu vážně...