Poškoláci
 • Menu
 •   hlavní strana
 •   koncerty
 •   biografie
 •   náš repertoár
 •   fotogalerie
 •   videogalerie
 •   archiv
 •   návštěvní kniha
 •   kontakt
 •   napsali o nás
 •   podpořte nás
 •   HD tapety
 •   vizitka • Biografie
  Zuzana Kocurková    Zuzana Kocurková, 13 let, Huslenky - zpěvačka kapely "Poškoláci"
  Od malička živé a bystré dítě. Od 1 -5.třídy hrála na zobcovou flétnu a zpívala ve školním sboru ZŠ Huslenky.
  ZUŠ Karolinka navštěvuje od 3 třídy.
  Pátý rok ji vyučuje p.uč. Anna Šrámková hře na housle a p.uč. Havlová Martina ml. sólovému zpěvu , navštěvuje taneční obor p.uč. Vaitové. Druhým rokem hraje na klavír a klávesy u p.uč Šrámkové, aby se mohla doprovodit při zpěvu.
  Kromě toho má spoustu aktivit v ZŠ Halenkov, kde zpívá ve školním valašském sboru p. uč. Haly, navštěvuje výtvarný kroužek, je i sportovně založená. Jezdí na kole, kolečkových bruslích, plave, hraje badbington, chodí do lesa a miluje počítač.
  Má dva dospělé sourozence , takže ráda nakukuje do jejich koníčků - fotbal, taroky a GO.
  Má za sebou veřejná vystoupení a několik úspěchů:
  - třetí místo okresního kola ve hře na housle ve své kategori
  - vítězství v několika po sobě jdoucích ročnících pěvecké soutěže Hornovsackého slavíčka na Hovězí
  - druhé místo v krajském kole zpěváků Domů dětí a mládeže v Otrokovicích – 9-10 let
  - je superstár Karolinky 2007 a 2009
  - první místo v krajských kolech Celostátní soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu v roce 2006 a 2009
  - třetí místo v ústředním kole Celostátní soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu v Turnově v dubnu 2009


  Tomáš Kopecký    Tomáš Kopecký, 11 let, Halenkov - fender piano
  První "Poškolák", a se svým tátou zakládající člen této hudební formace.
  V předškolním věku se moc hudebně neprojevoval a jeho první den v ZUŠ Karolinka, kdy v ředitelně prásknul dveřma a řekl, že hrát nikdy nebude, přivedl otce (jinak kapelníka Poškoláků) k slzám.
  Kromě talentu totiž zdědil po svém otci i paličatost. Takže si jen stěží nechá od něj poradit :-).
  Naštěstí paní učitelka Martina Havlová ml. věděla, jak na to, za což jí patří největší dík, protože dnes si Tomáš hraje sám a rád. Kromě klavíru se učí druhým rokem u p. učitele Dvořáčka improvizaci a jazzu.
  Kromě hudby má samozřejmě spoustu jiných zálib - hraje za Vsetínské elévy florbal a za Halenkov fotbal, možná by chtěl být v budoucnu i sportovním komentátorem.
  Protože se zatím dobře učí, od zaří nastupuje na osmileté gymnázium ve Vsetíně a jsme všichni zvědaví, co tato změna přinese.


  Tomáš Jochec    Tomáš Jochec, 12 let, Karolinka - Poškolácký bubeník
  Tom je od narození velmi živý „ogar“ a již v útlém dětství chtěl hrát na housle a na bicí.
  Ještě před zahájením základní školní docházky ve svých 6 letech se začal věnovat sólovému zpěvu u paní učitelky Martiny Havlové ml., později přešel na sborový zpěv.
  Hře na housle ho učí paní učitelka Anička Šrámková již pět let a 4 roky se mu věnuje ve hře na bicí pan učitel Jiří Nedavaška.
  V Poškolácích je bubeníkem číslo 1, patří k zakladatelům skupiny, a titul "Poškolácký bubeník" je zasloužený, a zn. něco jako řád Zlaté vařečky :).
  Zároveň hraje i v kapele ZUŠ. Je velmi pohybově nadaný a ve sportu má svého velkého koníčka. Rád se věnuje cyklistice, jízdě na kolečkových bruslích, plavání, potápění, skokům do vody a lyžování.
  Rovněž velmi rád čte v encyklopediích a komiksech. Taky sledování DVD-ček a SKYPování se svými bratranci patří mezi oblíbené činnosti.
  Záběr jeho zájmů je velmi široký a jen těžko by se hledala oblast, o kterou se nezajímá.


  Dominik Jochec    Dominik Jochec, 12 let, Karolinka - klávesy
  Na klávesy hraje pátým rokem, v ZUŠ Karolinka ho vyučuje p. učitel Dvořáček.
  Již od útlého dětství ho přitahovalo vše, co hrálo, pípalo, cinkalo apod. Na klávesy hraje velmi rád, a na doporučení p. učitele Dvořáčka je jedním ze zakládajících členů skupiny Poškoláci.
  Počítač je záliba, která mu nedá pokoje :), každou volnou chvilku se snaží něco vytvořit, není pouhým hráčem a surfařem, ale sám vyvíjí hry, tvoří grafiku, rád animuje film vč. zvuku, filmuje i fotí.
  Elektronika a mechanika patří rovněž k jeho nekonečným koníčkům, řekl bych "Ferda mravenec, práce všeho druhu" :)
  Pájí, vrtá, řeže, brousí, lepí, šroubuje i staví...a ono to bliká, houká, svítí, jezdí i fouká ;).
  Ve škole se zajímá o vše, miluje encyklopedie, přírodu, zvířata, rostlinky i vesmír.
  Je to živé stříbro...


  Tomáš Jochec    Tomáš Jochec, 14 let, Karolinka - baskytara
  Nejstarší z celé kapely, ale zároveň nejmladší člen skupiny.
  Do Poškoláků přišel v roce 2008, a vystřídal tak prvního basáka Ondru Komára, který odešel do nové rockové skupiny.
  V ZUŠ Karolinka začal hrát nejprve na flétnu, po roce ale změnil nástroj na klasickou kytaru nejprve pod vedením p.Larmera, dále pak p.Šrámka a dnes studuje kytaru u p.učitelky Mikulcové. Má za sebou již řadu vystoupení jak v sólové hře na klasickou kytaru, tak i v duetu.
  Mezi další záliby patří stavba a řízení RC modelů letadel i aut, jízda na čemkoliv od koloběžky až po motorku, a pochopitelně "práce" na počítači, tedy hry, internet, warforum a WoW, a taky HaF, to je jeho pes Benji :)
  ...a abych nezapoměl, tvorba WEB stránek je rovněž i záliba.
  Mezi oblíbené hudební skupiny patří např. Billy Tallent...  Jaroslav Kopecký, Halenkov - hudebník, skladatel a kapelník Poškoláků
  Před časem studoval kompozici na konzervatoři v Bratislavě.
  S nápadem věnovat se dětem, skládat pro děti a vytvořit pro ně hudební kapelu přišel v období, kdy se u jeho syna začal projevovat hudební talent. Na tomto projektu pracuje již třetím rokem a výsledkem by mělo být natočení CD, vydání partitury a jednotlivých partů, knížky, kde bude popsaný způsob výuky a přesný postup. Snahou je začít s výukou jazzového frázování dříve, než na konzervatoři.
  V současné době působí ve třech hudebních formacích a pracuje na dokončení svého druhého CD.


  Poškoláci - Dětská kapela ze ZUŠ Karolinka pod vedením Jaroslava Kopeckého
  Jak to všechno začalo? Do Základní umělecké školy v Karolince se jednoho dne přihlásil ke hře na klavír a bicí nástroje malý Tomáš Kopecký a velmi často ho do školy doprovázel jeho tatínek Jaroslav Kopecký, sám aktivní muzikant a skladatel.
  Asi před třemi lety (v roce 2006) oslovil ředitelku školy paní Martinu Havlovou s nabídkou vedení dětské kapely, která by hrála jednoduché skladby založené jazzovém základě. Bylo potřeba vybrat přiměřeně stejně „staré“, nadané děti, které hrají na klavír (klávesové nástroje), bicí a basu.
  Tyto nástroje obsadili, po dohodě s pedagogy ZUŠ, již zmiňovaný Tomáš Kopecký z Halenkova (nyní 12 let) – klavír, Dominik Jochec z Karolinky (nyní 12 let) – klávesové nástroje, Tomáš Jochec z Karolinky – bicí (nyní 12 let) a Ondřej Komár z Karolinky (později se přestěhoval do Huslenek) – basovka. Neméně důležitá byla i volba zpěvačky, která od prvopočátku padla na Zuzku Kocurkovou z Huslenek (nyní 13 let). Že se jednalo o správnou volbu, potvrdily její individuální úspěchy z letošního jara, kdy nejprve vyhrála pěveckou soutěž Karolinská Superstar a to navíc korunovala i krásným umístěním v celostátní soutěži v sólovém a komorním zpěvu žáků ZUŠ, kde skončila na 3. místě.
  Mladí hudebníci si začali říkat Poškoláci a od začátku velmi poctivě cvičili. Jejich prvními skladbami byl „Motýlí čas“ a „Kapka deště“ s texty z čítanek pro I. stupeň ZŠ, které zhudebnil (včetně všech dalších skladeb) kapelník Jaroslav Kopecký.
  V průběhu druhého školního roku došlo ke změně „basáka“ (Ondřej, nejstarší člen kapely, začal hrát ve své vlastní skupině a na Poškoláky už mu nezbýval čas, přesto jim dodnes fandí a sleduje jejich vývoj), kterého nahradil bratr Dominika, druhý Tomáš Jochec (nyní 14 let). Ten hrál doposud jen na kytaru, ale basovka ho natolik zaujala, že se ji začal věnovat. To klade na všechny členy kapely vysoké nároky na toleranci jeden k druhému, jelikož každý má za sebou jinou délku přípravy ke zvládnutí svého nástroje.
  Slibný začátek zbrzdilo zranění klávesáka Tomáše Kopeckého, jehož příčinou musela kapela odvolat již dohodnutá vystoupení (Valašské záření 2008, vernisáž italského malíře Graziana Cuberliho) a navíc nemohla společně cvičit déle než půl roku. O to více se nacvičovalo po uzdravení Toma Kopeckého (přibyly další skladby „Funky nálada“ a „G triola As“) a nadšení děcka neopustilo ani letos o prázdninách, kdy až na malé výjimky zkoušeli jednou týdně ve zkušebně u Kopeckých. V této době v rekordním čase nacvičili pátou skladbu „Jak je to zvláštní“, která měla premiéru letos na „Sklářském jarmarku“ v Karolince.
  Jejich úsilí neslo své ovoce i v koncertní oblasti, jelikož doposud vystupovali Poškoláci jen v rámci koncertů ZUŠ. Změna nastala koncem loňského školního roku (2008/2009), kdy si zahráli v červnu na Zahradní slavnosti v areálu ZUŠ Bojkovice a na Halenkovských slavnostech. Dále v srpnu oživili kulturní program na „Sklářském jarmarku“ v Karolince a v září učinkovali na Oslavách 60 let obce Huslenek, dále ve společnosti kapel „My Quartet“ a „Endy Moon Band“ si zahráli v KICu na Vsetíně a závěr letošního letního koncertování patřil Valašskému záření ve Vsetíně. Zde se uskutečnila dvě vystoupení. První páteční v Panské zahradě, kde však Poškolákům nepřálo počasí a jejich snažení sledovala jen hrstka lidí. O to většího úspěchu se jim dostalo při sobotním vystoupení na hlavním pódiu, kde uzavírali dopolední program.
  Co napsat závěrem? Mnozí se podivují, že Poškoláci hrají Jazz. Nejde nám o slovíčkaření, zda jde o „pravý“ žánr s výše uvedeným názvem. Snad všichni, kdo měli možnost Poškoláky slyšet, se shodnou, že hrají náročnou muziku (samozřejmě psanou na míru jejich věku) a je celkem jedno, zda to budeme nazývat Funky Jazz, Pop Jazz, či jinak. Jde nám o to, aby z dětí vyrostli dobří hudebníci, jejich hudba se jim líbila a samozřejmě, aby se líbila i Vám všem, kteří snad v budoucnu shlédnete některé z jejich vystoupení.
  Tak ahoj někdy příště na koncertě s Poškoláky.